اسلاید اسکنر

اسلاید اسکنر

اسلاید اسکنر، یکی از پرکاربردترین ابزار‌هایی است که امروزه در آزمایشگاه‌های پاتولوژی و ژنتیک در دنیا استفاده می‌شود. این سامانه با ایجاد یک تصویر کامل از کل فضای لام امکان بررسی دقیق و آسان، مستند‌سازی و ایجاد کامنت روی تصاویر برای تشخیص مبتنی بر هوش مصنوعی و ایجاد پایگاه داده‌ قدرتمند پدید می‌آورد.
محصول اسلاید اسکنر یک تصویر کامل با رزولوشن بالا از فضای لامپ گرفته و یک فایل دیجیتالی خروجی می‌دهد. این کار با گرفتن عکس های کوچک با رزولوشن بالا از فضای کامل لام و بکارگیری هوش مصنوعی در مونتاژ کردن نهایی این عکس های کوچک به یکدیگر برای ساخت خروجی عکس دیجیتالی است.

Slide Scanner از نمونه کوچک روی لام یک عکس باکیفیت در اختیار ما قرار می دهد که ذخیره سازی، نگهداری، دسترسی، به‌اشتراک گذاری و تحلیل آن آسانتر است. بر روی خروجی اسلاید اسکنر می‌توان زوم کرد تا به سطوح بیشتری از جزئیات بتوان دسترسی داشت و سلولها یا حتی داخل آنها را هم دید. چالش اصلی در پیاده‌سازی این محصول، بهم چسباندن تصاویر کوچک برای ساخت تصویر اصلی بزرگ با کمترین خطای ممکن است. فایل خروجی علاوه بر کیفیت بالا باید حجم ذخیره سازی کمی داشته باشد تا به اشتراک گذاری آن راحت باشد.

یکی از مشکلاتی که معمولا آزمایشگاه‌ها در استفاده از این نرم‌افزار‌ها دارند قیمت بالای اسلاید اسکنر است. علت اصلی زیاد بودن قیمت این سامانه Slide Scanner لزوم استفاده از یک سیستم سخت‌افزاری خاص برای این هدف است. شرکت زیست هوش افزار عقیق نرم‌افزار اسلاید اسکنر را برای پایش لام‌های پاتولوژی و ژنتیک در دو حالت دستی و اتوماتیک با قیمت بسیار مناسب و قابل استفاده با هر میکروسکوپ نوری در اختیار متخصصان حوزه‌ی ژنتیک و پاتولوژی قرار می‌دهد.

نسخه با کیفیت‌تر تصویر تولید شده توسط اسلاید اسکنر در اینجا قابل مشاهده است.